Beau Coffee

25 stycznia 2016 roku w Wilmington otwarto nową kawiarnię

Nie jest to zwykłe miejsce. Rodzina Wright założyła firmę mając na uwadze dwoje swoich dzieci z zespołem Downa -Beau i Bitty. A ich misją jest zapewnienie ludziom z niepełnosprawnością intelektualną możliwości pracy i rozwoju. Lokal można znaleźć na rogu Wrightsville Avenue i Kerr Avenue a w ciągu pierwszej godziny po otwarciu przyjęto około 200 zamówień.

Wright mówi o statystykach, które pokazują, że 85 procent osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz rozwojową jest bezrobotnych. Ma nadzieję, że lokal pomoże to zmienić. Pracownicy Beau’s Coffee pracują w każdym dziale począwszy od przyjmowania zleceń do przygotowywania latte.

“Istnieje wiele firm, które zatrudniają osoby z niepełnosprawnością intelektualną, ale często pracują one w magazynach lub na zapleczu – naszą misją jest umieszczenie ich “na widoku” i udowodnienie, że są wartościowymi pracownikami”.

Obecnie w Beau Coffee zatrudnionych jest 18 osób. Najpierw przechodzą sześciotygodniowy staż, aby upewnić się, że stanowisko jest dla nich odpowiednie, następnie otrzymują pełnopłatną pracę.

Wrightowie mają nadzieję, że to dopiero początek pozytywnej zmiany dla społeczeństwa. Chcieliby, aby Beau Cofee była znana w całym Wilmington i będą dążyć do tego, by w przyszłości założyć sklepy w innych miastach w całym kraju.

 

źródło: facebook