O nas

TrocheInaczej.pl – to inicjatywa, która próbuje spojrzeć na niepełnosprawność intelektualną trochę inaczej, przełamując lęki, uprzedzenia, stereotypy, poznać się wzajemnie, uśmiechnąć, opowiedzieć o sobie. Popatrz na nas trochę inaczej to nasze motto.

Pomysł portalu to efekt doświadczeń rodziców dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, powstał dlatego, że w momencie zetknięcia się z niepełnosprawnością intelektualną stajemy wobec zupełnie nowej rzeczywistości. Może to się dziać w chwili narodzin dziecka, komplikacji medycznych, wypadku, po którym nic nie jest takie, jak było wcześniej… Co teraz? Co dalej? Dlaczego? To nie moment na wyczerpującą fachową wiedzę, zgłębianie procedur medycznych i administracyjnych. Potrzeba raczej kilku właściwych słów od drugiej osoby, która doświadczyła tego samego. Pozytywne emocje, wsparcie, zrozumienie, odnalezienie podobnych myśli, zdarzeń, zachowań, wątpliwości u innych daje kojące i motywujące poczucie bycia zrozumianym, nieosamotnionym, włączonym w świat, który można oswoić. Dlatego powstało to miejsce.

Zapraszamy do nas. Jest tu trochę inaczej i to nam się podoba. A jeśli podoba się Tobie cieszymy się bardzo. Jeśli czujesz, że jest coś, czym mógłbyś się podzielić – zachęcamy: Ty też opowiedz swoją historię.

Redakcja TrocheInaczej.pl