Chciała zabłysnąć. Chrześniaczka księżnej Diany szybko ją zgasiła

To, że mamy ZD czyni nas tym, kim jesteśmy – Domenica Lawson odpowiada na internetowy post gwiazdki brytyjskiego reality show.

Komentarz na temat osób z zespołem Downa, który umieściła na facebooku Ursula Presgrave (24), gwiazdka reality show “The Call Centre” emitowanego przez kanał BBC3 brzmiał: “Osoby z ZD powinny być usypiane. Pozostawianie przy życiu osoby z zespołem Downa jest okrucieństwem i prowadzi do bezcelowego życia rośliny”.

Na post zareagowała Domenica Lawson (20), która urodziła się z zespołem Downa. Jest ona córką bliskiej przyjaciółki Księżnej Diany i chrześniaczką tragicznie zmarłej księżnej. Domenica studiuje w City College Brighton and Hove. Odpowiedziała: “Urodziliśmy się z ZD i nie jesteśmy jak rośliny. Szaleństwem jest tak twierdzić. To moje życie. Nie można mówić o osobach z ZD, że powinny być usypianie – jak psy. To, że mamy ZD czyni nas tym, kim jesteśmy”

Mimo iż obraźliwy post został szybko usunięty, ze względu na dużą liczbę zgłoszeń, policja rozpoczęła śledztwo w tej sprawie.

źródło: TheMighty